Dnes je Utorok 23.júla 2024, meniny má Olga, zajtra bude mat Vladimír
TOPlist

September 2016 - prvé naše aktivity:

DARY PANI JESENE V ŠKOLE

Pani jeseň bohatá, farbí stromy do zlata. Rozdala už pani jeseň deťom sladké dary, ponúkla ich pohárikom jabĺčnej šťavy. Pozor dajme, bo odletí nebadane na jesennom vetre, ej veru padá lístie, gaštany, obliekajme svetre.

S privítaním pani jesene sme dňa 28. septembra 2016 na 3. vyučovacej hodine s deťmi začali tvoriť rôzne kreácie z plodov jesene. Poslúžili nám uhorky, papriky, paradajky, zemiaky, mrkva, gaštany, rôzne lístie a iné dary jesennej prírody. Výstavku darov pani jesene s detičkami nainštalovali p. učiteľka Mgr. Miladka Bujnová a p. asistentka Editka Póczosová. A pozrite sa Úsmiaty- podarili sa nám takéto kúsky:

VIAC


DEŇ  MLIEKA V ŠKOLE

Dňa 26. septembra 2016 sme mali na prvom stupni Deň mlieka. Pre detičky pani učiteľka Mgr. Simonka Bodorová pripravila zaujímavú interaktívnu prezentáciu o mlieku a jeho význame pre náš život. P. učiteľka Mgr. Paťka Angyalová pripravila pre žiakov náučnú prezentáciu a zaujímavú besedu k danej téme a ochutnávku rôznych mliečnych dobrôt. V rámci prednášky a besedy boli deťom kladené rôzne otázky k danej problematike. Pani učiteľky ďalej pripravili pre deti ochutnávku mliečnych výrobkov (syry, nátierkové syry, maslá, pudingy, tvarohy...) nielen v škole, ale aj v prevádzke školy na ul. Obrancov mieru vo Fiľakove (v G.dome).

Na záver týždňa 30. septembra 2016 v G.dome v rámci ukončenia mliečneho týždňa čakalo deti príjemné prekvapenie Žmurkajúci - súťaž v jedení palaciniek a pití mlieka. Žiaci si zasúťažili v rámci jednotlivých tried. Nielen deti, ale aj pani učiteľky a pani vychovávateľky ŠKD mali úžasný zážitok.


VIAC